Granulator

TESTMER jest producentem granulatorów, linii do granulacji i pelletowania oraz urządzeń towarzyszących. Jesteśmy jedynym polskim producentem matryc i rolek. Rolki i matryce wykonujemy do granulatorów TESTMER oraz innych.

Granulatory

W skład granulatora wchodzi: 

Prasy granulacyjne

Prasa granulacyjna do mocy 75 kW może być wykonywana jako jednosilnikowa, a powyżej tej mocy jako dwusilnikowa. Zastosowana przekładnia pasowa zapewnia łagodne przeniesienie napędu i cichą pracę.  W granulatorach z silnikami do 2×75 kW zastosowano pojedyńczą przekładnię pasową klinową. W granulatorach większej mocy zasosowano przekadnię dwustopniowa w której pierwszy stopień to przekładnia z pasem zębatym a druga z pasami klinowymi.   

Zadaniem dozownika jest równomierne podawanie surowca do prasy granulacyjnej. Kondycjoner jest rodzajem mieszalnika w którym w wyniku ruchu łopatek surowiec może mieszać się z parą wodna, wodą, melasą i innymi dodatkami.

Granulatory TESTMER są urządzeniami bezpiecznymi w obsłudze.

Zastosowano w nich szereg czujników i blokad, których zadaniem jest ochrona osób obsługujących i samego urządzenia. Jednym z nich jest czujnik przeciążenia chroniący granulator w przypadku dostania się do matrycy elementu metalowego.

W celu ułatwienia wymiany rolek i matrycy w granulatorze zastosowano wygodny elektryczny wydźwig,

Wyposażaniem opcjonalnym granulatora jest:

  • układ automatycznego smarowania (w granulatora od PD10 układ automatycznego smarowania jest w standardzie),
  • czołowy podajnik ślimakowy  –  głownie przy pelletowaniu biomasy,
  • urzędzenia do napylania oleju bezpośrednio na wypadający granulat (na tz. ciepłą granulkę),

W celu zapewnienia najwyższej sprawności granulatory dostarczamy standardowo z silnikami IE3  zgodne z wymaganiami normy IEC 60034-30.

Na życzenie silnik i wyposażenie granulator dostarczamy w wersji ATEX. 

Wyposażeniem opcjonalnym granulatorów są czujniki temperatury w łożyskach silnika napędowego.

Do każdego granulatora oferowany jest kompletny system automatyki i sterowania
dzięku któremu granulatora osiąga optymalne parametry pracy.

System automatyki realizowany jest na sprawdzonym sprzęcie firmy SCHNEIDER.

TypŚrednica matrycy Ø  [mm]Moc [kW]

PD-1

250

do 20

PD-3

305

do 45

PD-5

360

do 65

PD-10

420

Do 120

PD-15

550

Do 220

PD-20

700

Do 270

PD-30

850

Do 320

Oferujemy granulatory z matrycą pierścieniową najlepiej dostosowaną do produkcji pasz. Jesteśmy producentem matryc i rolek co zapewnia sprawne i terminowe dostarczanie części zamiennych dla naszych klientów. Zapewniamy możliwość regeneracji matryc co pozwala wydłużyć ich stosowanie o 50%.

Parametry granulatora są ściśle związane z przerabianym surowcem dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, zestawiając linię tak aby uzyskać wymagane parametry przy minimalnym poborze mocy.

TESTMER produkuje granulatory paszowe serii PD
oraz granulatory o wzmocnionej konstrukcji przeznaczone do pelletowania  różnych materiałów serii PDT.   Przykłady zastosowań 

Granulowanie biomasy  –  czytaj więcej

Jesteśmy jedynym polskim producentem matryc i rolek. Rolki i matryce wykonujemy do granulatorów TESTMER oraz innych. Wykonujemy także regenerację matryc różnych producentów w tym matryc płaskich.

Kondycjoner z instalacją parową

Kondycjonery ML- umożliwiają termiczną obróbkę paszy za pomocą pary przed granulowaniem (obróbka barotermiczna).  W skład zestawu wchodzi obwód parowy złożony z zaworu regulacyjnego, regulatora ciśnienia, filtru siatkowego i manometru. TESTMER stosuje i poleca niezawodne zawory firmy SPIRAX.  Budowa kondycjonera umożliwia także dodawanie tłuszczu lub melasy do paszy. Elementy kondycjonera mające kontakt z paszą wykonano ze stali nierdzewnej, a sam kondycjoner może być opcjonalnie ocieplony materiałem izolacyjnym i dodatkowo podgrzewany elektrycznie aby szybciej osiągnął wymagane parametry temperaturowe.

Elementami roboczymi kondycjonera są łopatki, które – ustawione pod różnymi kątami – zapewniają właściwe wymieszanie paszy.

TypObjętość   [l]Wydajność  [t/h]
ML-0520do 0,8
ML-166do 2
ML-3109do 4
ML-5160do 6
ML-10255do 12
ML-15491do 18
ML-20588do 22
ML-30830do 32

Dozownik granulatora

Dozownik  FG, współpracują z prasami granulacyjnymi. Zapewniają równomierny (zależny od obciążenia) zasyp materiału do kondycjonera a następnie do granulatora. Znajdują również zastosowanie w innych urządzeniach wymagających precyzyjnego podawania surowca.

Dozowniki FG są dozownikami ślimakowymi typu U o zmiennym skoku ślimaka. Zmianę wydajności dozownika uzyskuje się poprzez zmianę obrotów silnika napędowego sterowanego przemiennikiem częstotliwości. Standardowo silnik wyposażamy w układ obcego chłodzenia.

TypWydajność   [t/h]

FG-3

do 3

FG-5

do 6

FG-8/12

8 / 12

FG-15

do 15

FG-20

do 22

FG-30

do 32

Galeria

Granulator PD
Granulator PD
Granulator PDT
Granulator PDT
Kondycjoner ML
Kondycjoner ML
Dozownik granulatora
Dozownik granulatora
matryca granulatora
matryca granulatora
rolka granulatora
rolka granulatora
Matryce i rolki
Matryce i rolki

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów