Przetwarzanie biomasy
Technologie przetwarzania biomasy
Celem przetwarzania biomasy jest utylizacja odpadów prowadząca do uzyskania surowca energetycznego na cele opałowe lub uzyskanie komercyjnego preparatu organiczno-mineralnego w formie granulatu.
Jako surowiec stosowane są:
trociny, zrębki, słoma, osady pofermentacyjne z biogazowni (poferment) lub inne.
Rozdrabnianie biomasy, RDF i osadów pofermentacyjnych
Rozdrabnianie surowców energetycznych to jeden z bardziej energochłonnych procesów. Jego zadanie jest doprowadzenie biomasy do wymaganych wielkości cząstek. To od jakości rozdrobnienia zależą nakłady energetyczne na granulowanie biomasy, szybkość zużycia matrycy i rolek oraz praca linii technologicznej.
Peletowanie biomasy, RDF i osadów pofermentacyjnych
Peletowanie jako proces zagęszczania i nadawania kształtu polega on przetłaczaniu surowca przez otwory matrycy. Duże naciski powodują nadanie kształtu rozdrobnionej biomasie a wysoka temperatura i dodatek wody spaja pelety i nadaje im twardość. Pelety doskonale nadają się na cele energetyczne.
TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego
TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.
Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.
Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.
współpraca z dziesiątkami
klientów