Separator magnetyczny - wychwytywacz

Zadaniem wychwytywaczy jest oddzielenie ciał ferromagnetycznych z materiałów sypkich i granulowanych. Szczególnie sprawdza się jako zabezpieczenie w liniach rozdrabniania i granulowania. Wychwytywacze nie powodują uszkodzenia czyszczonego materiału. Są wykonany ze stali nierdzewnej

 

Separatory magnetyczne - wychwytywacze

Separator magnetyczny jest skutecznym urządzeniem nie wymagającym zewnętrznej energii. 

Przepustowość separatora wyznacza jego średnica.

Podstawowe parametry separatorów magnetycznych dla pasz zwierzęcych przedstawiono poniżej:

Typ

Średnica [mm]

Przepustowość [t/h] *

WMS-150

150

Do 15

WMS-200

200

Do 35

WMS-250

250

Do 70

WMS-300

300

Do 90

WMS-350

350

Do 110

* – Przepustowość podano orientacyjnie dla ziarna pszenicy.  Może różnić się w zależności od gęstości materiału, wilgotności  i jego parametrów mechanicznych.

W przypadku stosowania do takich mediów jak biomasa lub innych o niewielkiej gęstości przepustowość będzie ok 3-5 razy mniejsza. Dla mediów lekkich zaleca się dobierać separatory nadwymiarowe.
Separatory produkujemy w oparciu o sprawdzone i trwałe podzespoły magnetyczne      

Równocześnie wykonujemy kontrole serwisową wychwytywaczy magnetycznych pod kątem osiągania wymaganej wielkości pola magnetycznego.

Kontrolę standardowo przeprowadzamy dla urządzeń TESTMER oraz innych producentów.

Galeria

Separator magnetyczny otwarty
Separator magnetyczny otwarty
Separator magnetyczny
Separator magnetyczny
Pomiary pola magnetyczne
Pomiary pola magnetyczne

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów