Rozdrabniacz

Rozdrabnianie surowców to jeden z bardziej energochłonnych procesów w produkcji pasz. Jego zadanie jest doprowadzenie surowca do wymaganych wielkości cząstek. Jest to szczególnie ważne w przypadku pasz dla zwierząt, ponieważ zbyt duże cząstki powodują straty żywieniowe a zbyt małe prowadzi do schorzeń układu pokarmowego i oddechowego.

Rozdrabniacze w ofercie TESTMER

Testmer projektuje i dostarcza linie rozdrabniania oparte o następujące urządzenia:

  • rozdrabniacza bijakowe pionowe RB-P lub poziome RB-H – jako głównego urządzenia rozdrabniającego,
  • dozowniki ślimakowe DS. – zapewniające właściwe podawanie materiału,
  • wychwytywacze magnetyczne WMS, separatory, urządzenia odpylające – służące eliminacji niepożądanych odpadów metalowych w surowcu oraz zapewniające czystość surowca i zmniejszające powstałe zapylenie

Linie rozdrabniania są każdorazowo dostosowywane do potrzeb klientów w zakresie wydajności, wymaganego rozdrobnienia, dostosowana do stosowanego surowca, dopuszczalnych gabarytów etc.

Rozdrabniacze Rozdrabniacze pionowe RB-P  i   RB-H zostały zaprojektowane do śrutowania ziarna zbóż, pasz dla zwierząt, komponentów paszowych i innych podobnych materiałów. W rozdrabniaczach RB-P silnik napędza bezpośrednia wirnik rozdrabniacza. Rozdrabniacz może być wyposażany w silnik elektryczny o mocy od 11 do 110 kW. W modelach RB-P45 – 110 istnieje możliwość zastosowania silnika 2-biegowego pozwalającego na uzyskanie wymaganego rozdrobnienia dla różnych surowców. Większa prędkość pozwala do uzyskanie mniejszych frakcji (np. pasze dla świń), wolniejsze prędkości gwarantują uzykania jakości kaszki (np. pasze dla drobiu). Ponadto wszystkie rozdrabniacze są dostosowane do współpracy z falownikiem. Jako wyposażenie bezpieczeństwa zastosowana pneumatyczną lub elektryczną blokadę otwarcia oraz mechaniczny lub pneumatyczny system wymiany sita.

Rozdrabniacze montowane są na wibroizolatorach które są tak dobrane aby w niewielkim stopniu przenosić ewentualne drgania na podłożę.
Wszystkie silniki rozdrabniaczy wyposażene są standardowo w zabezpieczenie termistorowe.

W celu zapewnienia najwyższej sprawności rozdrabniacze dostarczamy standardowo z silnikiem IE3  zgodne z wymaganiami normy IEC 60034-30.
Na życzenie silnik i wyposażenie rozdraniacza dostarczamy w wersji ATEX.   

Wyposażeniem opcjonalnym rozdrabniaczy są czujniki temperatury w łożyskach silnika oraz czujnik drgań.

Podstawowe parametry rozdrabniaczy

Typ

Moc [kW]

Wydajność [t/h] *

RB-P11

11

Do 2,5

RB-P15

15

Do 3.0

RB-P18

18

Do 3.5

RB-P22

22

Do 5.0

RB-P30

30

Do 6.0

RB-P37

37

Do 7.0

RB-P45

45

Do 8.0

RB-P55

55

Do 10.0

RB-P75

75

Do 12.0

RB-P90

90

Do 16.0

RB-P110

110

Do 20.0

RB-H90

90

Do 16

RB-H110

110

Do 20

RB-H132

132

Do 25

RB-H160

160

Do 30

* – Wydajność podana orientacyjnie dla ziarna pszenicy i sit 4 mm. Może różnić się w zależności od gęstości materiału, wilgotności  i jego parametrów mechanicznych.

Dokładamy starań aby nasze rozdrabniacze uzyskiwały maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu energii. To nasz skromny wkład w   

Rozdrabniacze RB-P sprawdzają się dokonale w wytwórniach pasz.

Rozdrabniacze RB-H są uniwersalne dlatego polecane są również do rozdrabniania biomasy jako młyny domielające.

Dozowniki

Oferowane w liniach rozdrabniania dozowniki zapewniają równomierne dozowanie surowca do rozdrabniacza. Wydajność dozownika jest regulowana płynnie przemiennikiem częstotliwości. Dozownik posiada duże drzwi inspekcyjne pozwalające na oczyszczenie wnętrza dozownika oraz filtr odpowietrzający.

Wymiary dozowników dostosowane są do rozmiarów i wydajności rozdrabniaczy z którymi będą pracować.

TypŚrednica [mm]*  Wydajność [t/h]
DS-41303
DS-61606
DS-1020010
DS-1525016
DS-2031022

Nieodzownym elementem wyposażenia linii rozdrabniania są separatory magnetyczne  – czytaj więcej

Rozdrabniacz zbryleń

Rozdrabniacz zbryleń znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie materiał dostarczany w workach, Big-Bagach lub koszach przyjęciowych uległ zbryleniu i do dalszego przetwarzania wymagne jest aby miał formę sypką. Stosowane są zamiast rozdrabniaczy RB.

Rozdrabniacze zbryleń RZ może być wykonany ze stali węglowej lub nierdzewnej, natomiast elementy robocze wykonane są ze stali trudnościeralnej.   Idea pracy polega na rozgniataniu – rozbijaniu brył o przeciwostrza. Wszystkie elementy  rozdrabniacza są wymienne.

Rozdrabniacz zbryleń wykonywany jest w dwóch wielkościach  20 lub 40 m3 /h.  

Korzyści stosowania:

  • Stanowi solidną mocną i odporną konstrukcję,
  • Jest ekonomiczny,

Łatwy w montażu na nowych lub istniejących obiektach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą TESTMER.

Galeria

Rozdrabniacz bijakowy pionowy
Rozdrabniacz bijakowy pionowy
Rozdrabniacz bijakowy poziomy
Rozdrabniacz bijakowy poziomy
Dozownik DS + magnes
Dozownik DS + magnes
Rozdrabniacza bijakowy pionowy 110 kW
Rozdrabniacza bijakowy pionowy 110 kW
Rozdrabniacz zbrylen RZ
Rozdrabniacz zbrylen RZ

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów