Odsiewacz - Przesiewacz

Odsiewacze mają za zadanie separację materiału na 2,3 lub więcej frakcji. Znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie występuje potrzeba frakcvjonowania materiału.

 

Odsiewacze

Odsiewacze możemy podzielić na jedno lub wielopokładowe w zależności od ilości frakcji na które chcema podzielć materiał. Są konstrukcjami zamkniętyki które chronią otoczenie przed powstającym pyłem.  

Odsiewacz bębnowy (przesiewacz)

Odsiewacz bębnowy znajduje zastosowanie w wytwórniach pasz i wytwórniach pelletu . 

Odsiewacze bębnowe w wytwórniach pasz

Głownie stosowane do oddzielania z ziarna zanieczyszczeń takich jak sznurki, bryły, kamienie, w różnych procesach technologicznych w tym w produkcji pasz dla zwierząt lub w magazynach zbożowych.  
Odsiewacze OB wykonane są korpusu w którym umieszczono ażurowy bęben obrotowy, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 1,1 do 3.0 kW w zależności od wersji.  Jako opcję można zastosować oczyszczacz szczotkowy sterowany pneumatycznie lub recznie

Parametry odsiewaczy bębnowych w wytwórniach pasz.

 

Typ 

Moc silnika [kW]

Wydajność [t/h] *

OB1

1.1

50

OB2

1.5

80

OB3

2.2

100

OB4

3.0

150

* – Wydajność podana orientacyjnie dla ziarna pszenicy

Odsiewacze bębnowe w wytwórniach pelletu

Odsiewacze bębnowe w wersji OCS przeznaczone są do separacji materiałów sypkich (pelety, trociny) w różnych procesach technologicznych w tym w produkcji granulatu opałowego.
Przykładami zastosowania odsiewacza bębnowego jest oddzielenie kory, większych kawałków drewna, kamieni i innych elementów stałych,  które mogą znaleźć się w trocinach stosowanych do produkcji granulatu opałowego (pelletu) a także oddzielenie drobnej frakcji pyłu z pelletu po granulacji.

Odsiewacze OCS wykonywane są w 2 wersjach o wydajności  3 t/h – OCS-3   i 5 t/h – OCS-5 .
Odsiewacze  OB i OCS charakteryzują się duża skutecznością działania oraz niezawodnością i trwałością.

Odsiewacz wibracyjny OW

Odsiewacze wibracyjne bezwładnościowe typu OW są urządzeniami znajdującymi zastosowanie w przemysłowej separacji materiałów na dwie bądź trzy frakcje wymiarowe. Ich zwarta i zamknięta budowa zajmuje mało miejsca w linii technologicznej. Połączenie z urządzeniami podającymi i odbierającymi przesiewany materiał realizowane jest za pomocą elastycznych rękawów co gwarantuje możliwość budowy pyłoszczelnych linii technologicznych. Cechują się prostota konstrukcji i bezawaryjnością.

Odsiewacz wibracyjny składa się z:

 • korpusu odsiewacza z króćcem zasilającym i trzema króćcami odbiorczymi,
 • dwóch pokładów sitowych wraz z sitami (standardowo o oczkach #1,5 i #10 mm)
 • korpusu elektrowibratora z elektrowibratorem,
 • amortyzatorów (odpowiednio dobranych sprężyn śrubowych),
 • ramy odsiewacza.

 

Podstawowe parametry odsiewaczy typu OW

TypPowierzchnia sita [m2]Wydajność [t/h] *
OW-60.963 – 5
OW-81.285 – 8
OW-101.68 – 12 
OW-122.012 – 15
OW-153.1315 – 20

Odsiewacz rotacyjny ORT

Odsiewacz rotacyjny przeznaczony jest do odsiewania drobnych frakcji od zgranulowanego pelletu, paszy lub do rozdziału materiałów ziarnistych na frakcje o różnej gradacji. Zwarta i samonośna  konstrukcja odsiewacza rotacyjnego pozwalają na zainstalowanie go w dowolnym miejscu linii technologicznej.  Odsiewacze rotacyjne stosowane są w szczególnośći w tych zakładach w których wymagane jest dokładne odseparowanie drobnych części od pelletu lub granulatu, przy ich minimalnym uszkodzeniu.  Na urządzeniu można przesiewać materiały o rozmiarach cząstek od 0.7 mm

Odsiewacz zbudowany jest z następujących głównych zespołów:

 • korpus
 • wirnika z sitem
 • pokrywy górnej wraz z kanałem zasypowym
 • napędu (motoreduktor)

 

TypSrednica wirnika [m]Wydajność [t/h]
ORT-1000110
ORT-15001,525
ORT-18001,830

Odsiewacz korbowy OK

Odsiewacze korbowe OK przeznaczone są do odsiewania drobnych frakcji pelletu (granulatu z biomasy),  lub do rozdziału frakcji różnej gradacji. Zwarta konstrukcja tych urządzeń i niewielkie wymiary gabarytowe pozwalają na zainstalowanie ich w liniach technologicznych na małej przestrzeni.

Odsiewacze korbowe stosowane są tam, gdzie ze względów jakościowych wymagane jest dokładne rozdzielenie frakcji produktu, przy minimalnym uszkodzeniu odsiewanego materiału. Dotychczas odsiewacze korbowe instalowane były w wytwórniach pelletu z drewna, wytwórniach granulatu paszowego oraz innych zakładach w których wymagane jest oddzielenie frakcji pylistej (lub drobnej) od frakcji ziarnistej.

Odsiewacz korbowy składa się z:

 • ramy z koszem zasypowym (gdy odsiewacz jest samodzielną jednostką)
 • kołyski z zawieszeniem i sitami (standardowo o oczkach #4 lub #6 mm)
 • mechanizmu korbowego,
 • silnika napędowego wraz z przekładnią pasową.

 

Podstawowe parametry odsiewaczy typu OK:

 • liczba sit: 1 lub 2
 • typ silnika napędowego 1,1 lub 1,5 kW / 1500 obr/min
 • wymiary gabarytowe: 1600x1300x950 mm
 • wydajność: do 2 t/h (peletu)

Wszyskie typy odsiewaczy mogą być dostarczane w wersji   ATEX     

Wideo

Galeria

Odsiewacz bębnowy
Odsiewacz bębnowy
Odsiewacz wibracyjny
Odsiewacz wibracyjny
Odsiewacz rotacyjny
Odsiewacz rotacyjny
Odsiewacz korbowy
Odsiewacz korbowy

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów