Śluza kurzowa i dozująca

Śluzy obrotowe kurzowe jak i dozujące  służą do objętościowego dozowania materiałów sypkich występujących w postaci różnego rodzaju proszków, pudrów, maki, śruty, ziarna lub granul z przestrzeni w których może występować różnica ciśnień powietrza.

 

Śluzy posiadają celki które w trakcie pracy regularnie otwierają się i zamykają. Śluza taka często nazywana jest celkową.

Śluzy obrotowe celkowe SC mają zastosowanie przede wszystkim do opróżniania zgromadzonego materiału z cyklonów, rozładunku silosów i zbiorników,odbioru materiału z rozdrabniaczy, odsiewaczy jak również w układzie transportu pneumatycznego.

Śluzy obrotowe łopatkowe SCV mają zastosowanie przede wszystkim do dozowania materiałów sypkich  do chłodnic CV produkcji TESTMER, a także  do innych urządzeń w transporcie pneumatycznym i grawitacyjnym.

Wyposażenie opcjonalnym śluz jest czujnik obrotów wału śluzy

Podstawowe parametry śluz obrotowych celkowych SC

Typ

Moc

[kW]

Wydajność

[m3/h]

Wymiary otworów wlot/wylot

[mm]

SC-2000,37Do 6,5Ø200/Ø200
SC-2500,55Do 15Ø250/Ø250

Dla zwiększenia szczelności śluzy może być zastosowany 8-ramienny wirnik. Podstawowe parametry śluz obrotowych łopatkowe SCV

Typ

Moc

[kW]

Wydajność

[m3/h]

Wymiary otworów wlot/wylot

[mm]

SCV-3000,75Do 25250×250
SCV-3501,1Do 40300×400

Śluzy kurzowe i dozujące na życzenie mogą być dostarczane z wyposażeniem w wersji ATEX 

Galeria

Śluza łopatkowa
Śluza łopatkowa
Śluza celkowa
Śluza celkowa
Śluza - zasada działania
Śluza - zasada działania
Śluza celkowa
Śluza celkowa

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów