Chłodnica granulatu - pelletu

Chłodnice TESTMER służą do schłodzenia granulatu, pelletu jak również innych materiałów dla których technologia wymaga obnizenia ich temperatury oraz obniżenia wilgotności. 

Chłodnice

Granulat wypadający z granulatora ma nierzadko temperaturę przekraczającą 80˚C Aby możliwe było jego przechowywanie niezbędne jest schłodzenie do temperatury ok 5 ˚ powyżej temperatury otoczenia.  To zadanie spełnia chłodnica granulatu.

Chłodnica wykonywana jest w wersji

  • poziomej.
  • pionowej przeciwprądowej.
  • kolumnowej

Chłodnica pozioma

Zaletą chłodnic poziomych jest spokojny równomierny ruch granulatu na taśmie. Powoduje on minimalne uszkodzenia granul.  Gładkie ścianki wykonane ze stali nierdzewnej  zapewniają łatwe osypywanie się surowca zapobiegając  rozwojowi pleśni. Chłodnice tego typu świetnie nadają się do niskich budynków. Nie jest do nich wymagane wykonanie wieży. Schłodzony granulat może trafiać bezpośrednio do kruszarki granulatu lub być transportowany dalej. Chłodnice mogą być dostarczone w zestawie z wentylatorem, cyklonem wyposażonym w śluzę podcyklonową oraz zespołem rur montażowych. 

Podstawowe parametry chłodnic poziomych.

Typ

Wydajność [t/h] *

DP-1

Do 2

DP-3

Do 4

DP-5

Do 6

DP -7

Do 8

DP-10

Do 10

DP-15

Do 15

DP-20

Do 20

* Wydajność podana orientacyjnie. Może różnić się w zależności od temperatury , wilgotności materiału, średnicy granul i ich parametrów.

Chłodnica pozioma może być dostarczona w zestawie z cyklonem i jednym lub dwoma wentylatorami lub jak niezależne urządzenie.

Chłodnica pionowa przeciwprądowa

Zaletą chłodnic pionowych jest wysoki stopień wychłodzenia materiału. Gładkie ścianki wykonane ze stali nierdzewnej  zapewniają łatwe osypywanie się surowca zapobiegając  rozwojowi pleśni. Chłodnice tego typu nadają się do instalacji pionowych w których nad chłodnicą znajduje się granulatora o pod chłodnicą kruszarka granulatu. Schłodzony granulat może trafiać bezpośrednio do kruszarki granulatu lub być transportowany dalej. Chłodnice mogą być dostarczone w zestawie z wentylatorem, cyklonem wyposażonym w śluzę podcyklonową oraz zespołem rur montażowych.  

Podstawowe parametry chłodnic pionowych.

Typ

Wydajność [t/h] *

CV-1

Do 2

CV-3

Do 4

CV-5

Do 6

CV-8

Do 8

CV-10

Do 10

CV-12

Do 12

CV-16

Do 16

CV-20

Do 20

CV-30

Do 30

* Wydajność podana orientacyjnie dla granulatu paszowego. Może się ona różnić się w zależności od temperatury , wilgotności materiału, średnicy granul i ich parametrów.

Jako wyposażenie dodatkowe można zastosować:

  • czujnik temperatury granulatu opuszczającego chłodnicę,
  • czujnik temperatury powietrza opuszczającego chłodnicę pełniący rolę czujnika pożarowego,
  • zasuwę motylkową sterowaną siłownikiem i odcinającą powietrze od chłodnicy,
  • dodatkowe czujniki poziomu dla różnych materiałów suszonych,
  • czujnik opróżnienia leja chłodnicy.

Chłodnice pionowe sprawdzają się doskonale z różnymi materiałami takimi jak granulat paszowy, granulowane wysłodki, pellety energetyczne i wiele innych

Chłodnica pionowa może być dostarczona w zestawie z cyklonem wentylatorem lub jak niezależne urządzenie.

Chłodnica kolumnowa CK - idealna do pelletu

Chłodnice CK są chłodnicami o krzyżowym ruchu powietrza. Materiał wpadając od góry jest chłodzony powietrzem przechodzącym przez warstwę pod kątem prostym.

Dostarczane są w zestawie z wentylatorem, cyklonem oraz odsiewaczem dwupokładowym. Stały poziom materiału zapewniają czujniki indukcyjne.

Chłodnice CK zalecane są szczególnie do chłodzenia peletu lub mniej wymagających materiałów.   Obecnie produkowane chłodnice CK mają wydajność chłodzenia pelletu od 2 do 5 t/h 

 

Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą TESTMER

Galeria

Chłodnica pozioma
Chłodnica pozioma
Chłodnica pozioma z kruszarką KG
Chłodnica pozioma z kruszarką KG
Chłodnica pionowa
Chłodnica pionowa
Chłodnica kolumnowa
Chłodnica kolumnowa

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów