Rozdrabnianie surowców

Rozdrabnianie surowców to jeden z bardziej energochłonnych procesów w produkcji pasz. Jego zadanie jest doprowadzenie surowca do wymaganych wielkości cząstek. Jest to szczególnie ważne w przypadku pasz dla zwierząt, ponieważ zbyt duże cząstki powodują straty żywieniowe a zbyt małe prowadzi do schorzeń układu pokarmowego i oddechowego.

 

Rozdrabniacze w ofercie TESTMER

Testmer projektuje i dostarcza linie rozdrabniania oparte o następujące urządzenia:

  • rozdrabniacza bijakowe pionowe RB-P lub poziome RB-H – jako głównego urządzenia rozdrabniającego, 
  • dozowniki ślimakowe DS. – zapewniające właściwe podawanie materiału,
  • wychwytywacze magnetyczne WMS, separatory, urządzenia odpylające – służące eliminacji niepożądanych odpadów metalowych w surowcu oraz zapewniające czystość surowca i zmniejszające powstałe zapylenie

 

Linie rozdrabniania są każdorazowo dostosowywane do potrzeb klientów w zakresie wydajności, wymaganego rozdrobnienia, dostosowana do stosowanego surowca, dopuszczalnych gabarytów etc.

Rozdrabniacze
Rozdrabniacze pionowe RB-P  i   RB-H zostały zaprojektowane do śrutowania ziarna zbóż, pasz dla zwierząt, komponentów paszowych i innych podobnych materiałów. W rozdrabniaczach RB-P silnik napędza bezpośrednia wirnik rozdrabniacza. Rozdrabniacz może być wyposażany w silnik elektryczny o mocy od 11 do 110 kW. W modelach RB-P45 – 110 istnieje możliwość zastosowania silnika 2-biegowego pozwalającego na uzyskanie wymaganego rozdrobnienia dla różnych surowców. Ponadto wszystkie rozdrabniacze są dostosowane do współpracy z falownikiem. Jako wyposażenie bezpieczeństwa zastosowana pneumatyczną lub elektryczną blokadę otwarcia oraz mechaniczny lub pneumatyczny system wymiany sita.

Podstawowe parametry rozdrabniaczy

Typ

Moc [kW]

Wydajność [t/h] *

RB-P11

11

Do 2,5

RB-P15

15

Do 3.0

RB-P18

18

Do 3.5

RB-P22

22

Do 5.0

RB-P30

30

Do 6.0

RB-P37

37

Do 7.0

RB-P45

45

Do 8.0

RB-P55

55

Do 10.0

RB-P75

75

Do 12.0

RB-P90

90

Do 16.0

RB-P110

110

Do 20.0

RB-H90

11

Do 16

RB-H110

15

Do 20

RB-H132

18

Do 25

RB-H160

22

Do 30

* – Wydajność podana orientacyjnie dla ziarna pszenicy i sit 4 mm. Może różnić się w zależności od gęstości materiału, wilgotności  i jego parametrów mechanicznych.

Dozowniki

Oferowane w liniach rozdrabniania dozowniki zapewniają równomierne dozowanie surowca do rozdrabniacza. Wydajność dozownika jest regulowana płynnie przemiennikiem częstotliwości. Dozownik posiada duże drzwi inspekcyjne pozwalające na oczyszczenie wnętrza dozownika oraz filtr odpowietrzający.

Wymiary dozowników dostosowane są do rozmiarów i wydajności rozdrabniaczy z którymi będą pracować.

Wychwytywacze magnetyczne

Zadaniem wychwytywaczy jest oddzielenie ciał ferromagnetycznych z materiałów sypkich i granulowanych. Szczególnie sprawdza się jako zabezpieczenie w liniach rozdrabniania i granulowania. Wychwytywacze nie powodują uszkodzenia czyszczonego materiału. Są wykonany ze stali nierdzewnej.

Przepustowość wychwytywacza wyznacza jego średnica.

Podstawowe parametry wychwytywacza magnetycznych:

Typ

Średnica [mm]

Przepustowość [t/h] *

WMS-150

150

Do 15

WMS-200

200

Do 35

WMS-250

250

Do 70

WMS-300

300

Do 90

WMS-350

350

Do 110

* – Przepustowość podano orientacyjnie dla ziarna pszenicy.  Może różnić się w zależności od gęstości materiału, wilgotności  i jego parametrów mechanicznych.

Separatory i urządzenia odpylające

W ofercie TESTMER można znaleźć następujące urządzenia wykorzystywane w liniach rozdrabniania:

  • separatory kamieni  lub grubego piasku,
  • odpylacze patronowe z oczyszczaniem wstecznym które zapewniają skuteczne zmniejszenie zapylenia oraz poprawę wydajności rozdrabniacza,
  • specjalne zbiorniki pod rozdrabniaczami poprawiające odbiór rozdrobnionego materiału


Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą TESTMER.

Galeria

Rozdrabnianie surowców
Rozdrabnianie surowców
Rozdrabnianie surowców - 2_1
Rozdrabnianie surowców - 3_1
Dozownik ślimakowy
Dozownik ślimakowy
Wychwytywacz magnetyczny
Wychwytywacz magnetyczny

TESTMER - profesjonalne rozwiązania dla rynku paszowego

TESTMER WARSZAWA S.A. jest liderem na rynku producentów linii technologicznych do produkcji pasz w Polsce. Od 1991r. zainstalowaliśmy ponad 100 linii na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Włoch oraz Czech.

Podstawową maszyną stosowaną w linii technologicznej produkcji pasz jest prasa granulacyjna zwana granulatorem. TESTMER rozpoczął produkcję pras granulacyjnych w 1991 r. i od tego czasu rozbudował swoją ofertę o wszystkie maszyny związane z procesem wytwarzania pasz.

Do zakupionych u nas urządzeń do produkcji pasz oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Części zamienne potrzebne do prawidłowej eksploatacji urządzeń są produkowane przez naszą wyspecjalizowaną załogę w naszym zakładzie.

Nasze referencje, to wieloletnia
współpraca z dziesiątkami
klientów