Produkcja granulatu – nasze prasy

Granulatory paszowe i ich zastosowanie

Granulatory to profesjonalne urządzenia wykorzystywane do granulowania pasz, które znajdziecie Państwo u nas!!! Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi przez nasze przedsiębiorstwo, którego oferta dostępna jest na stronie.

Granulowanie pasz to, jak czytamy w internetowej encyklopedii PWN, forma ciśnieniowej aglomeracji pasz za pomocą specjalnych granulatorów, w których rozdrobnione pasze (śruty zbożowe lub mieszanki paszowe) są przetłaczane przez otwory matryc różnych rozmiarów. Granulowanie pasz wykonuje się w celu ujednorodnienia i zagęszczenia paszy, co z kolei pozwala na dłuższe jej przechowywanie i zwiększenie efektywności podczas jej dozowania. Granulowanie zwiększa strawność paszy a dodatek pary podczas granulacji powoduje jej częściową sterylizację.

Granulowanie pasz odbywa się przy użyciu urządzeń zwanych granulatorami, których duży wybór ma Państwu do zaoferowania nasze przedsiębiorstwo.

Nasza oferta jest bardzo elastyczna i dostosowana do potrzeb i oczekiwań różnych klientów, co objawia się między innymi w różnych możliwościach finalizacji zakupu. Pozostawiamy Państwu możliwość wyboru formy zapłaty (przewidziane są także zakupy na raty oraz dzierżawa). Każdego klienta traktujemy w sposób indywidualny i zawsze staramy się znaleźć możliwie najbardziej optymalne rozwiązanie dla wszystkich naszych kontrahentów. Wysoką jakość naszych usług potwierdzają pochlebne opinie ekspertów oraz klientów, którzy zdecydowali się nawiązać z nami współpracę. Jeśli chcieliby Państwo poznać szczegóły dotyczące umowy i warunków współpracy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!

Prasy granulacyjne typu PD, PM

Prasy granulacyjne służą do granulacji mieszanek paszowych przeznaczonych dla zwierząt, drobiu i ryb. Może też być stosowana do granulacji chmielu, trocin, wysuszonego młóta browarnianego, pomiotu kurzego, składników mineralnych jak nawozy sztuczne, kreda i innych materiałów.

 

Prasa granulacyjna składa się z następujących głównych zespołów:

  • Zespołu roboczego w złożonego z matrycy pierścieniowej pionowej i zespołu dwóch rolek. Matryca napędzana jest silnikiem elektrycznym poprzez przekładnie pasową lub zębatą.
  • Kondycjonera z systemem doprowadzania pary umożliwiającego obróbkę cieplną paszy w temperaturze do 80C,   a także możliwość wymieszania paszy z tłuszczem lub melasą.
  • Dozownika łopatkowego lub ślimakowego pozwalającego na regulację wydajności.

 

Opcjonalnie prasa może być wyposażona w następujące zespoły:

  • układ automatycznego smarowania,
  • czołowy podajnik ślimakowy (foto),
  • podzespoły do napylania tłuszczu na granulat,
  • mikroprocesorowy sterownik który posiada osobny wyświetlacz lub współpracuje z komputerem typu PC oraz programem do wizualizacji. Zestaw taki zapewnia automatyczną kontrolę pracy granulatora.

Były one wielokrotnie wyróżniane na wielu wystawach: Dyplom 1  Dyplom 2

Film prezentujący pracę zestawu granulacyjnego LG-3

Podstawowe parametry granulatorów PD (z napędem pasowym):

Typ

Średnica wewnętrzna matrycy

Wydajność dla granulatu

f 4,8 [t/h]

Moc całkowita

[kW]

PD-05

Ø 220

0,5

około 11

PD-1

Ø 250

0,4-1,2

około 20

PD-3

Ø 305

2-2,5

około 45

PD-5

Ø 360

4-4,5

około 65

PD-10

Ø 420

6-10

od 85 do 120

PD-15

Ø 550

8-15

od 120 do 220

PD-20

Ø 700

12-20

od 220 do 320

PD-30

Ø 850

25-30

od 220 do264

PD-40

Ø 1000

35-40

od 220 do320