TESTMER - Odsiewacz korbowy OK, odsiewacz bębnowy OB


ODSIEWACZE KORBOWE OK

Odsiewacze OK przeznaczone są do odsiewania drobnych frakcji granulatu z biohumusu, lub do rozdziału frakcji różnej gradacji. Niewielkie wymiary gabarytowe i zwarta konstrukcja pozwalają na zainstalowanie ich w liniach technologicznych na małej przestrzeni.
Odsiewacze korbowe wykożystywane są tam, gdzie ze względów jakościowych wymagane jest dokładne rozdzielenie frakcji produktu, przy minimalnym uszkodzeniu odsiewanego materiału. Dotychczas odsiewacze korbowe instalowane były w wytwórniach peletu z drewna, wytwórniach granulatu z biohumusu oraz innych zakładach w których wymagane jest oddzielenie frakcji pylistej (lub drobnej) od frakcji ziarnistej.

odsiewacz-korbowy-OK

Odsiewacz korbowy składa się z:

  • ramy z koszem zasypowym (gdy odsiewacz jest samodzielną jednostką),
  • kołyski z zawieszeniem i sitami (standardowo o oczkach #4 lub #6 mm)
  • mechanizmu korbowego,
  • silnika napędowego wraz z przekładnią pasową.

Podstawowe parametry odsiewaczy typu OK

– liczba sit: 1 lub 2
– typ silnika napędowego 1,1 lub 1,5 kW / 1500 obr/min
– wymiary gabarytowe: 1600x1300x950 mm
– wydajnosc: do 2 t/h (peletu)

Odsiewacz bębnowy OB-1a

ODSIEWACZE BĘBNOWE OB

Odsiewacze bębnowe OB przeznaczone są do rozdziału materiałów sypkich (ziarno, śruta, trociny, kompost) w różnych procesach technologicznych w tym w produkcji granulatu z biohumusu.
Przykładem  zastosowania  takiego odsiewacza  jest oddzielenie kory, kamieni i innych elementów stałych z  trocin stosowanych do produkcji granulatu z biohumusu.

Odsiewacze OB wykonywane są w 2 wersjach o wydajności 2 i 4 t/h (wydajność  dla kompostu). Odsiewacze zbudowane są z ażurowego bębna obrotowego napędzanego silnikiem elektrycznym o mocy 1,1 lub 1,5 kW. W celu okresowego oczyszczania bębna zastosowano oczyszczacz szczotkowy sterowany pneumatycznie.
Odsiewacze OB charakteryzują się duża skutecznością działania oraz niezawodnością i trwałością.