ROZDRABNIACZE RB-H i RS3-S

Rozdrabniacz poziomy RB-H

Rozdrabniacz poziomy RB-H jest przeznaczony do rozdrabniania zbórz, kukurydzy, soi oraz materiałów przeznaczonych na cele energetyczne takich jak trociny czy słoma.Wymienność sit i bijaków sprawia, że możliwe jest uzyskanie szerokiego zakresu rozdrobnienia i wielkości frakcji dostosowanej do potrzeb naszych klientów.

Budowa

Rozdrabniacz poziomy jest sprawdzoną i zwartą konstrukcją. Elementami roboczymi są bijaki umieszczone na wale poziomym oraz sita. Zastosowany w rozdrabniaczu system montażu bijaków i sit pozwala na ich szybką wymianę. Rozdrabniacz może pracować z silnikami o mocy od 37 do 132 kW, a ich dobór zależy od rozdrabnianego materiału. Zastosowane elementy czynią rozdrabniacz urządzeniem bezawaryjnym i bezpiecznym.

Rozdrabniacz jest przystosowany do współpracy z całą gamą urządzeń produkowanych przez TESTMER S.A.


Zalety rozdrabniaczy RB-H

  • Oszczędność energii,
  • Prosta i zwarta budowa,
  • Cicha praca,
  • Łatwy montaż i wymiana bijaków
  • Niezawodna i trwała konstrukcja.

Parametry rozdrabniacza RB-H:

Orientacyjna wydajność:

SŁOMA TROCINA PASZA
2,2 T/h dla silnika 75 kW 1 T/h dla silnika 37 kW 7 T/h dla silnika 37 kW
3 T/h dla silnika 90 kW 1,7 T/h dla silnika 75 kW 10 T/h dla silnika 55 kW
3,5 T/h dla silnika 110 kW 3,5T/h dla silnika 132 kW 20 T/h dla silnika 110 kW

 

Rozdrabniacz nożowy RS3-S

Rozdrabniacz nożowy przeznaczony jest do cięcia słomy lub siana na kawałki mniejsze niż 1 cm. Stanowi on uzupełnienie szarpacza słomy współpracując  z którym możliwe jest rozdrabnianie kostek słomy i siana o wymiarach 28x40x45 – 120 cm, 40x45x40 -120 cm, lub bel o wymiarach  Ø120×120 cm. Ostatecznie materiał słomiasty uzyskuje wymiary nie większe niż 1 cm.

 

Budowa

Rozdrabniacz zbudowany jest z podajników słomy oraz zespołu tnącego. Zadaniem podajników jest zebranie i uformowanie warstwy materiału oraz równomierne podanie jej do zespołu tnącego. Podajniki napędzane są silnikiem elektrycznym sterowanym za pomocą przemiennika częstotliwości. Zapewnia to możliwość regulacji ilości podawanej słomy. Podstawowym elementem zespołu tnącego jest bęben wielonożowy ze stalnicą napędzany silnikiem elektrycznym poprzez przekładnie pasową. Rolą zespołu tnącego jest precyzyjne pocięcie materiału. Również silnik napędzający bęben został wyposażony w przemiennik częstotliwości co pozwala na dopasowanie prędkości bębna w zależności od wilgotności i gatunku rośliny z której jest pozyskiwana słoma. Mimo znacznych rozmiarów konstrukcja rozdrabniacza jest zwarta, a praca bezpieczna dla operatora.

Zalety

– energooszczędność w porównaniu z tradycyjnymi rozdrabniaczami,

– prawidłowa praca w szerokim zakresie wilgotności ciętego materiału,

– odpowiednio dobrane parametry pracy zapewniające równomierna pracę, oraz zmniejszające ryzyko wystąpienia zapchań materiału.

 

Dane techniczne:

Średnica bębna nożowego  1000 mm

Szerokość bębna  nożowego  1000 mm

Moc zainstalowanego silnika 20 kW

Orientacyjna wydajność dla słomy 2,5-3 t/h

 

zestaw_znakow_napis_spod_herbu_m2