Odsiewacze pelletu

ODSIEWACZ KORBOWY OK

Odsiewacze korbowe OK przeznaczone są do odsiewania drobnych frakcji pelletu (granulatu z biomasy),  lub do rozdziału frakcji różnej gradacji. Zwarta konstrukcja tych urządzeń i niewielkie wymiary gabarytowe pozwalają na zainstalowanie ich w liniach technologicznych na małej przestrzeni.
Odsiewacze korbowe stosowane są tam, gdzie ze względów jakościowych wymagane jest dokładne rozdzielenie frakcji produktu, przy minimalnym uszkodzeniu odsiewanego materiału. Dotychczas odsiewacze korbowe instalowane były w wytwórniach pelletu z drewna, wytwórniach granulatu paszowego oraz innych zakładach w których wymagane jest oddzielenie frakcji pylistej (lub drobnej) od frakcji ziarnistej.

Odsiewacz korbowy składa się z:

– ramy z koszem zasypowym (gdy odsiewacz jest samodzielną jednostką)

– kołyski z zawieszeniem i sitami (standardowo o oczkach #4 lub #6 mm)

– mechanizmu korbowego,

– silnika napędowego wraz z przekładnią pasową.

 

odsiewacz-korbowy-OK

 

Podstawowe parametry odsiewaczy typu OK

– liczba sit: 1 lub 2
– typ silnika napędowego 1,1 lub 1,5 kW / 1500 obr/min
– wymiary gabarytowe: 1600x1300x950 mm
– wydajność: do 2 t/h (peletu)

Film prezentujący pracę Odsiewacza Korbowego tu:  FILM

 

 

ODSIEWACZ CYLINDRYCZNY OCS

Odsiewacze cylindryczne OCS przeznaczone są do separacji materiałów sypkich (pelety, trociny) w różnych procesach technologicznych w tym w produkcji granulatu opałowego.
Przykładami zastosowania odsiewacza cylindrycznego jest oddzielenie kory, większych kawałków drewna, kamieni i innych elementów stałych,  które mogą znaleźć się w trocinach stosowanych do produkcji granulatu opałowego (peletu) a także oddzielenie drobnej frakcji pyłu z peletu po granulacji.

Odsiewacze OCS wykonywane są w 2 wersjach o wydajności 3 (OCS-3) )i 5 t/h (OCS-5) (dla peletu)
Odsiewacze zbudowane są z ażurowego cylindra obrotowego napędzanego silnikiem elektrycznym o mocy 1,1 lub 1,5 kW. W celu okresowego oczyszczania bębna zastosowano zgarniacz szczotkowy sterowany pneumatycznie.
Odsiewacze OCS charakteryzują się duża skutecznością działania oraz niezawodnością i trwałością.

 

 

ODSIEWACZ ROTACYJNY ORT-01

Odsiewacz rotacyjny przeznaczony jest do odsiewania drobnych frakcji od zgranulowanego pelletu, paszy lub do rozdziału materiałów ziarnistych na frakcje o różnej gradacji. Zwarta i samonośna  konstrukcja odsiewacza rotacyjnego pozwalają na zainstalowanie go w dowolnym miejscu linii technologicznej.  Odsiewacze rotacyjne stosowane są w szczególności w tych zakładach, w których wymagane jest dokładne odseparowanie drobnych części od pelletu lub granulatu, przy ich minimalnym uszkodzeniu.

 

Odsiewacz zbudowany jest z następujących głównych zespołów:

-korpusu

-wirnika pokrytego sitem

-pokrywy górnej wraz z kanałem zasypowym

-napędu (motoreduktora)

TYP

ŚREDNICA WIRNIKA

[mm]

SILNIK

[kW]

WYDAJNOŚĆ

[t/h]

ORT 1000

1000

1,1

3-7

ORT 1500

1500

2,2

12-15

ORT 1800

1800

3

15-18

 Film prezentujący pracę Odsiewacza Rotacyjnego tu:  FILM