Produkcja granulatu – nasze prasy

Technologia granulacji pasz

Granulowanie  jako proces zagęszczania i nadawania kształtu  znajduje szerokie zastosowanie w procesie produkcji pasz. Polega on przetłaczaniu surowca przez otwory matrycy różnych rozmiarów. Wysoka temperatura wywołana dodatkiem pary oraz znaczne naciski powodują rozpuszczenie skrobi zawartej w paszach która działa jak klej, spajając  i utrzymując nadany kształt.

Granulowanie pasz wykonuje się w celu ujednorodnienia i zagęszczenia paszy, co z kolei pozwala na dłuższe jej przechowywanie i zwiększenie efektywności podczas jej dozowania. Granulowanie zwiększa strawność paszy a dodatek pary podczas granulacji powoduje jej częściową sterylizację.

Schemat pionowej linii granulacji pasz.

image2_0

W skład oferowanych linii technologicznych może wchodzić:

1- Wychwytywacz magnetyczny, 2- Zbiornik buforowy granulatora, 3- Dozownik granulatora, 4- Kondycjoner 5,6- Higienizator, 7- Granulator 8,9- Chłodnica pionowa wraz z rurami odprowadzenia powietrza, 10,11- Cyklon aspiracji wraz ze śluzą, 12,13- Wentylator wraz z wyrzutnią dachową, 14 – Kruszarka granulatu, 15,16- Urządzeina transportowe, 17- Odsiewacz granulatu

Oferowane linie technologiczne mają wydajności od 1 do 30 t/h

Granulatory paszowe i ich zastosowanie

PD-5T

Granulator składa się prasy granulacyjnej, kondycjonera i dozownika. Prasa granulacyjna do mocy 75 kW może być wykonywana jako jednosilnikowa, a powyżej tej mocy jako dwusilnikowa. Zastosowana przekładnia pasowa zapewnia łagodne przeniesienie napędu i cichą pracę.

Zadaniem dozownika jest równomierne podawanie surowca do prasy granulacyjnej. Kondycjoner jest rodzajem mieszalnika w którym w wyniku ruchu łopatek surowiec może mieszać się z parą wodna, wodą, melasą i innymi dodatkami.

anulator jest urządzeniem bezpiecznym w którym zastosowano szereg czujników i blokad, których zadaniem jest ochrona osób obsługujących i samego urządzenia.

W celu ułatwienia wymiany rolek i matrycy w granulatorze zastosowano elektryczny wydźwig,

Wyposażaniem opcjonalnym granulatora jest:

  • układ automatycznego smarowania (w granulatora od PD10 układ automatycznego smarowania jest w standardzie),
  • czołowy podajnik ślimakowy,
  • urzędzenia do napylania oleju bezpośrednio na wypadający granulat (na tz. ciepłą granulakę),
  • kompletny system sterowania automatycznego.

PD20

Do każdego granulatora oferowany jest kompletny system automatyki i sterowania dzięku któremu granulatora osiąga optymalne parametry pracy.

Typ Średnica matrycy [mm] Moc [kW]
PD-1

250

do 20
PD-3

305

do 45
PD-5

360

do 65
PD-10

420

do 120
PD-15

550

do 220
PD-20

700

do 270
PD-30

850

do 320

 

Oferujemy granulatory z matrycą pierścieniową najlepiej dostosowaną do produkcji pasz. Jesteśmy producentem matryc i rolek co zapewnia sprawne i terminowe dostarczanie części zamiennych dla naszych klientów.  Nasz dział serwisowy pomoże aby przestoje związane z wymianą rolek czy matryc były jak najkrótsze.

Parametry granulatora są ściśle związane z przerabianym surowcem dlatego do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, zestawiając linię tak aby uzyskać wymagane parametry przy minimalnym poborze mocy. Stosowanie automa

W produkcji granulatorów mamy 30 letnie doświadczenie. Nieustanie dostosowujemy nasze rozwiązania chcąc sprostać potrzebom naszych klientów.

Nasze urządzenia były wielokrotnie wyróżniane na wielu wystawach: Dyplom 1  Dyplom 2

Film prezentujący pracę zestawu granulacyjnego LG-3

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą TESTMER.